Уряд пообіціяв МВФ збільшити кількість перевріок та суму штрафів у сфері трудових відносин

Нещодавно український уряд підписав Меморандум з Міжнародним Валютним Фондом. Документ містить базові зобов`язання України в сфері соціально-економічної та фінансової політики, проведення реформ. Разом з цим у Меморандумі артикулюються питання і у сфері трудових відносин.

Уряд відверто заявляє, що кількість перевірок підприємств  (та обсяг штрафів)  з боку держави буде зростати. Робитись це буде з метою боротьби з тіньовою економікою. Зокрема буде прискорено реформу адміністрування податків, будуть посилені вимоги до режиму спрощеного оподаткування,  а головне – буде скасовано мораторій на перевірки  малих підприємств, збільшено штрафи за неофіційне працевлаштування (відсутність трудового договору).

Прикметно, що у Меморандумі уряд вкотре наголошує на намірі переглянути Трудовий Кодекс – прийняти новий: «Ми будемо переглядати  наш трудовий кодекс для подолання існуючої жорсткості та кращого його пристосування до потреб сучасного ринку праці». Орієнтовний строк прийняття – кінець 2017 року.

Leave a Reply